8 populiarūs plokščio stogo mitai, kuriais tikime

trapecinė skarda stogui

Kokį stogą pasirinkti? Ar plokščias stogas nėra labai pelningas ir negražus ar geriau rinksitės trapecinę skardą stogui? Tai klausimas, kuris kyla visų žmonių, kurie susiduria su tobulo namo dizaino pasirinkimu, galvose. Nuo priimto sprendimo priklausys ne tik svajonių namo estetika, bet ir jo funkcionalumas bei statybos kaina. Apie plokščius stogus atsirado daugybė klaidingų mitų. Štai keletas iš jų.

Plokščias stogas – šis stogas brangus – netiesa!

Ar plokščias stogas gali būti pigesnis nei šlaitinis? Taip! Kodėl? Lyginant plokščio ir šlaitinio stogo kainą, reikia atsižvelgti į bendrą darbo ir medžiagų, reikalingų abiem stogams pagaminti, sąnaudas. Dėl to galėsite atlikti teisingus skaičiavimus.

Verta žinoti, kad plokščias stogas turi visus sluoksnius vienu metu: garų barjerą, šilumos izoliaciją ir hidroizoliaciją. Šlaitinio stogo atveju reikia atsižvelgti į santvaros, garų barjero, izoliacijos (pvz., mineralinės vatos), garams pralaidžios folijos, tinkamos skardos ar keraminių čerpių kainą. Dėl šios priežasties plokščias stogas paprastai yra pigesnis nei jo šlaitinis stogas.

Plokščias stogas – nepatrauklus namas – netiesa!

Matyt, ne apie skonį kalbame – bet čia verta padaryti išimtį! Reikėtų prisiminti, kad plokščias stogas siūlo daugybę namų dizaino pasirinkimo galimybių. Žinoma, mada ateina, tačiau namas su tokiu sprendimu suteikia klasikinį ir elegantišką išvaizdą.

Antra, šiandieniniai plokščio stogo namų projektai neturi nieko bendra su kelių dešimtmečių senumo estetika ir neprimena vadinamųjų kubų išvaizdos pastatų. Tai pirmiausia modernios formos, kurioms kurti architektai naudoja įdomių medžiagų derinį, kuris pasiekia nesenstantį efektą.

Namų su plokščiu stogu projektai monotoniški – netiesa!

Faktas yra tas, kad namai plokščiu stogu skiriasi nuo tradicinių namų ir neturi nieko bendra su nuoboduliu. Tokiuose projektuose architektai naudoja įvairių medžiagų derinį, pavyzdžiui, egzotišką medieną su akmeniu ir daugybę stiklų. Namai su plokščiu stogu iš pirmo žvilgsnio yra paprasti, tačiau dizaineriai dažnai „sulaužo“ tvirtą formą, kurdami unikalų dizainą.

Projektuojant galima naudoti tiek daug derinių, kad kiekvienas namas gali turėti originalų ir unikalų vaizdą. Architektūros studijos kuria unikalius šiuolaikinio stiliaus namų projektus, kurių kokybė vertinama visame pasaulyje!

Per sniegą plokščias stogas gali įgriūti – netiesa!

Šiuolaikiniai pastatai pastatyti taip, kad vanduo iš ištirpusio sniego būtų išleidžiamas nuolat. Plokščių stogų atveju vandeniui nuleisti naudojami taškiniai vamzdžiai. Jie užtikrina visišką jo kiekio kontrolę. Investuotojai dažnai atsargiai žiūri į stogo sniegą ir renkasi plokščius stogus su latakais.

Tai nėra labai geras sprendimas. Tokį išdėstymą sunkiau įgyvendinti, nes įvedami papildomi elementai atoslūgių ir latakų pavidalu. Be to, prietaiso su lataku atveju dažnai susidaro varvekliai ir sniego išsikišimai, dėl kurių elementas gali išsiskleisti ar net deformuotis. Vertėtų rinktis plokščio stogo sistemą su uždara mansarda, kuri užtikrina visišką sandarumą ir didesnį stabilumą.

Plokščias stogas yra veltinis – netiesa!

Yra daug sprendimų, kuriuos galima naudoti ant plokščio stogo. Visiškai nebūtina, kad stogo danga būtų naudojama kaip medžiaga. Kokios galimybės? Visų pirma, dangos gali būti vieno arba dviejų sluoksnių, pagamintos iš tokių medžiagų kaip PVC, EPDM, TPO. Taip pat galite padaryti stogo dangą su polikarbamido purškimu.

Be to, plokščias stogas leidžia du unikalius sprendimus, kurių neįmanoma įgyvendinti naudojant šlaitinius tipus. Visų pirma: galima suprojektuoti apželdinimą (ekstensyvi augmenija) virš hidroizoliacinio sluoksnio. Kitas variantas – įrengti teritoriją ir joje įrengti terasą. Minėtuose sprendimuose stogo (hidroizoliacijos) visiškai nesimato.

Plokščias stogas gali nutekėti – netiesa!

Žinoma, yra stogo pratekėjimo pavojus (tiek plokščias, tiek šlaitinis). Taip nutinka tik tada, kai rangovas naudoja nekokybiškas medžiagas ir kai darbus atliko įmonė, neturinti atitinkamų žinių ir patirties. Todėl tokio pobūdžio darbus verta patikėti specialistams, kurių specializacija yra tik plokščių stogų dengimas.

Tinkamo rangovo pasirinkimas suteikia pasitikėjimo, kad darbai bus atlikti efektyviai ir profesionaliai. Geras rangovas užtikrins, kad visi stogo elementai būtų tinkamai parinkti ir sudarytų visą plokščių stogų sistemą. Dėl to stogas tarnaus daugelį metų, nereikalaujant periodinio remonto.

Sunku rasti gerą plokščių stogų rangovą – netiesa!

Svarbiausia ne paskutinę akimirką ieškoti rangovo, nes geros įmonės turi griežtus terminus mažiausiai šešiems mėnesiams. Jei planuojate statyti namą, jau įsigijote projektą ir atlikote pritaikymą – tuomet laikas rezervuoti laiką įmonės, kuri specializuojasi plokščių stogų srityje, tvarkaraštyje.

Taip pat verta rinktis tokius projektavimo biurus, kurie bendradarbiauja su patikimais rangovais. Tokios jungties privalumai pastebimi ir investuotojui, kuris sutaupo laiko ir pastangų ieškodamas gero rangovo.

Pabaigai

Plokščias stogas nėra toks baisus, kaip skelbia populiarūs mitai! Kaip matote, dauguma jų yra nežinojimo ir nepagrįstumo pasekmė. Renkantis namo dizainą, reikėtų atkreipti dėmesį į pasiūlymus su plokščiu dangčiu. Toks stogas dažniausiai reiškia mažesnes išlaidas, didesnį energetinį efektyvumą ir originalų dizainą. Jūsų pasitenkinimas garantuotas!

Šaltinis: manostogas.lt