Individualios veiklos apskaita: pasakoja freelancerė

Jeigu jau seniai norėjote pradėti savo veiklą, tačiau vis nedrįstate – tokiu atveju siūlome imti likimą į savo rankas ir pagaliau vykdyti tokią veiklą ir tuo pačiu dirbti tai, kas Jums labiausiai patinka. Juolab, kad individuali veikla pagal pažymą, kuri yra dažniausiais freelancerio veiklos įteisinimo forma, tikrai nereikalauja nei labai sudėtingo buhalterijos vedimo, nei deklaravimo niuansų.

Svarbiausia, kad būtų išrašomos sąskaitos faktūros. O šiuo metu sąskaitų faktūrų išrašymas nemokamai galimas internetu, tad tokiu atveju be jokio vargo galėsite tinkamai vesti ir buhalteriją.

Apie tai, kaip reikia tai daryti – pasakoja jau daugiau nei 10 metų freelancinanti ir pati apskaitą vedanti Rūta.

Svarbiausia tinkamai išrašyti sąskaitas

Jeigu norite būti ramus, kad buhalteriją vedate tinkamai arba joje bus kuo mažiau klaidų – tokiu atveju svarbiausia yra išrašyti sąskaitas, kadangi tai yra esminis įrodymas, kad Jūsų paslaugos yra teikiamos legaliai.

Šiuo metu yra nemokamų programų, kurios skirtos SF išrašymui. Tai yra labai greitas ir paprastas būdas vesti apskaitą. Svarbiausia, kad nemokamas. Juolab, popierinės sąskaitos yra atgyvena ir niekam jų nebereikia, net ir klientams“,- teigia Rūta.

Svarbiausia yra išrašytas sąskaitas saugoti, kadangi negalite žinoti – kada VMI paprašys jas pateikti. Gerai, kai jos yra kompiuteryje.

Deklaravimo niuansai

Dažniausiai freelanceriai renkasi mokesčius mokėti kartą per metus. Žinoma, kiekvienas gali atrasti jam labiausiai tinkamą variantą, net ir kas mėnesį, tačiau kartą per metus – atrodo paprasčiau. Tokiu atveju mokesčiai turi būti sumokami iki deklaravimo pabaigos ir tai dažniausiai yra gegužės pradžia.

Deklaracijų metu moku GPM, VSD, PSD, kuris kyla priklausomai nuo pajamų, kadangi taip pat moku ir kas mėnesį, kuris yra nuo MMA. Svarbiausia yra tinkamai apskaičiuoti, o šiuo metu ir su skaičiuoklėmis, kurių yra internete daug – nebus sunku viską padaryti“.

Nereikia bijoti VMI ir Sodros

Blogiausia, kad pačioje pradžioje dažniausiai freelanceriai bijo tartis su konsultantais, kurie gali padėti kur kas lengviau suprasti  kas ir kaip, kokie mokesčiai. O pasikalbėjus viskas taptų kur kas paprasčiau. Tuomet ir būtų aiškiau, kodėl sąskaitų faktūrų išrašymas nemokamai yra tokia gera paslaugas ir kiek reikia mokėti mokesčių, galiausiai, kokios socialinės garantijos bus gaunamos, kai jie yra sumokami.

Sekite naujoves

Svarbu ne tik viską atlikti tinkamai, tačiau taip pat ir domėtis mokestiniais niuansais, kurie kinta. Kuo daugiau žinosite ir kuo daugiau seksite naujoves – tuo tikresnis galėsite būti, kad viską darote tinkamai. O tai yra labai svarbu. Ne tik dėl VMI, tačiau ir dėl savęs, kadangi tai užtikrina ir socialines garantijas, kurios turi būti svarbios kiekvienam žmogui.